Kliknij aby poczytać

Showreel Animacji 3D 2016

Showreel jest podsumowaniem naszej trzyletniej pracy w animacji 3D. Oprócz komercyjnych zleceń zamieściliśmy w nim swoje zajawki animowane w wolnym czasie (animując animujemy swój czas wolny, huuh! ?). Są nimi Robot Bezimienny, który towarzyszy w podróży po naszych realizacjach i samochodowe powroty, czyli pasja Andrzeja do odgrzebywania starych aut i tworzenia ich modeli w rzeczywistości komputerowej (ocalić od zapomnienia, ehh… ?).

Jeśli chcesz spełnić marzenie Andrzeja to:

  1. Zgłoś się do nas z potrzebą stworzenia modelu 3D pokrytego kurzem auta, a najlepiej takiego, który w wersji „na żywo” już nie istnieje (warszawski Supersam nie należy do kategorii, ale też się liczy).
  2. Napisz na andrzej@dobraforma.pl, a w temacie „animator do bajki potrzebny od zaraz”.

Tyle w kwestii marzeń. W sprawach modeli samochodów można przeczytać poniżej.

O fiacie 125p i jego modelu 3D

Z encyklopedii Andrzeja: Fiat 125p ma historię sięgającą połowy lat 60-tych. Pierwszy raz model 125 zaprezentowany został w Turynie w 1966 roku, a produkcja ruszyła w 1967. W tym samym roku rozpoczęto produkcję polskiego odpowiednika, czyli modelu 125p. Po 1983 zmienił nazwę na FSO 125p.

fiat-125p

Model został stworzony w programie Blender (http://blender.org). Jest to świetny, darmowy program do tworzenia wirtualnej rzeczywistości 3D. Jest z nami od samego początku ? Dla zainteresowanych softwarem i tych, którzy pytają w czym robimy animacje do programu Dorota Was Urządzi polecamy stronę http://blendernation.com. Duuużo wiedzy!

Model fiata 125p powstał na podstawie starych rysunków technicznych oraz wielu referencyjnych zdjęć (i wspomnień z dzieciństwa też).

O CWS T-1 i jego modelu 3D

Polska międzywojenna myśl techniczna! Konstrukcja samochodu osobowego została zaprojektowana w Centralnych Warsztatach Samochodowych w Warszawie.

Wiele samochodów (szczególnie nowoczesnych) ma trójwymiarowe modele, więc dlaczego nie miałby mieć go samochód, z którego możemy być polsko-dumni?

cwst1

Podobne realizacje:

Dobra Forma | NIP: 823 164 57 06

kontakt@dobraforma.pl

Napisz do nas