Kliknij aby poczytać

Logo firmy LIMARK

Cięcie. Spawanie. Obróbka. Konstrukcja. Stal. Aluminium. Te słowa charakteryzują działalność Klienta, która dla nas na początku miała wiele wspólnego z czarną magią i dlatego wymagała przeprowadzenia pogłębionego riserczu. Pominiemy wykład na temat tego, jak powstają stacje wyłączeniowe wysokiego napięcia oraz elementy karoserii samochodów marki Lublin i sprawnie przejdziemy do konkluzji.

Logo

W myśleniu o znaku graficznym mieliśmy świadomość, jak duże znaczenie w działalności firmy Limark mają geometria i precyzja. Kształty i sposób ich łączenia są kluczowe dla procesu konstrukcji. Tę długą opowieść o tym, jak z małych komponentów powstają złożone maszyny postanowiliśmy zamknąć w prostym znaku graficznym.

limark-logo

Kompozycja składa się z dwóch dużych trójkątów. Dolny jest niepodzielony i wizualnie płaski. Symbolizuje materiał, który jest poddawany obróbce. Górny jest podzielony na mniejsze trójkąty w różnych odcieniach koloru niebieskiego, dzięki czemu całość wydaje się trójwymiarowa. W ten sposób chcieliśmy podkreślić znaczenie scalania mniejszych elementów i wizualnie opowiedzieć o procesie konstrukcji. Kształty wzajemnie się uzupełniają, są rozplanowane symetrycznie, by nie zakłócić wrażenia porządku, który wynika z precyzji konstrukcji. W to wszystko jest uwikłana firma Limark, więc jej nazwy nie mogło tu zabraknąć ?

O doborze czcionki

Ostrość i precyzja podkreślone w znaku graficznym musiała mieć swoje dopełnienie w czcionce, którą wykorzystaliśmy w tym projekcie. Znaleźliśmy krój pisma, który najbardziej odpowiadał naszej wizji. Nie ma obłości i drżących linii. Jest ostro i solidnie. I o taki efekt nam chodziło ?

Tak wyglądało ogłoszenie firmy zamieszczone w prasie:

reklama-limark

Nie ma wątpliwości, że tu chodzi o konkret ?

Podobne realizacje:

Dobra Forma | NIP: 823 164 57 06

kontakt@dobraforma.pl

Napisz do nas