Kliknij aby poczytać

Seria animacji do programu DOROTA WAS URZĄDZI

Praca przy programie „Dorota Was Urządzi”, emitowanym na TVN Style, zalicza się do naszych life pleasures (razem z ? i? ?). Z tą ideą nam po drodze: chodzi o to, żeby było ładniej. To nie akcja sprzątania świata, ale mikro misja dbania o to, co wokół nas.

Do programu przygotowujemy krótkie animacje pokazujące uczestnikom, jak będą wyglądały wnętrza ich domów po metamorfozie. To dla nich ostatni moment, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ich gościnność jest przeznaczona także dla ekipy programu. ?

Z matematycznego punktu widzenia

4 sezony x 12 odcinków x 35 sekund = 1680 s. animacji. Gdyby skleić wszystkie animacje w jedną okazałoby się, że trwa prawie tak długo jak jeden odcinek programu! Prawda jest taka, że ta matematyczna ekwilibrystyka niczemu nie służy. Animacyjnego maratonu nie polecamy, a nawet: zdecydowanie odradzamy. Chociaż jest jeden powód, dla którego warto było przeprowadzić ten rachunek: zanimowaliśmy ok. 28 minut i  wiemy, że to nie koniec, bo właśnie pracujemy nad 5. sezonem. ?

Po co animacje w programie? Lista trzech wymyślonych powodów.

Nie byliśmy świadkami rozmowy, podczas której twórcy programu wypowiadają zdanie: „Musimy wprowadzić animacje do programu, bo…”, ale wyobrażamy sobie to tak:

1. „Musimy wprowadzić animacje do programu, bo uczestnicy powinni mieć szansę obejrzenia, jak będzie wyglądało ich mieszkanie po naszych zmianach. Dzięki temu nie będą mieli przykrych niespodzianek”. Tak, to jest wersja miła naszemu projektowemu sercu. Często robimy wizualizacje 3D budynków, pomieszczeń i scenografii, bo to bardzo dobry sposób na pokazanie, jak będzie wyglądała zmieniona przestrzeń bez dużego nakładu czasu i pieniędzy.

final-0590

2. „Musimy wprowadzić animacje do programu, bo to bardziej efektowne niż plany architektoniczne rozrysowane na papierze”. Tak, ta wersja też byłaby niezła. Szkice na papierze byłyby nudne i są przeznaczone tylko dla tych, którzy są w stanie wyobrazić sobie, jak to wszystko będzie wyglądało w przestrzeni (tylko 50% naszego zespołu posiada taką umiejętność, dlatego jeśli dla całej populacji odsetek jest podobny, 50% widzów programu patrząc na takie szkice nie widziałaby nic ?. A jeśli nie widzisz nic, to po co patrzeć?).

anim10-0694

3. „Musimy wprowadzić animacje do programu, bo trzeba czymś zapchać czas antenowy”. Tak nie lubimy myśleć i mamy nadzieję, że nikt tak nie powiedział. 

final0915

Dla dociekliwych:

• animacje tworzymy w Blenderze, który jest ZUPEŁNIE DARMOWY,

• cała masa wiedzy o tym, jak działać w Blenderze jest tu: http://blendernation.com

Podobne realizacje:

Dobra Forma | NIP: 823 164 57 06

kontakt@dobraforma.pl

Napisz do nas