Kliknij aby poczytać

Nazwa i logo KWADRATOWE METRY

O nazwie

Zadanie: nazwa dla studia architektonicznego. Stopień trudności: nieznany. Początek misji: risercz.

No właśnie… za każdym razem, gdy zastanawiamy się nad nową nazwą zaczynamy od zbadania gruntu. Musimy dowiedzieć się z czym mamy do czynienia, co w danej działce zostało już powiedziane i jakie są trendy. Robimy to, by wiedzieć, jakie rzeczy się podobają i ewentualnie czemu będziemy stawać okoniem. W przypadku pracowni architektonicznych natknęliśmy się na wielobarwny pejzaż swoją absurdalnością przypominający nazwy osiedli mieszkaniowych.

Na tej podstawie wiedzieliśmy, że:

  1. Szukamy polskiej nazwy,
  2. bezpośrednio kojarzącej się z architekturą i Kowalskiemu, i Nowakowi (zatem Desiderata, Pulva odpadają nie tylko dlatego, że są już zajęte…)
  3. oraz nie używamy nazwiska właściciela, bo studio współtworzy wiele niespokrewnionych głów.

Naszą uwagę przyciągnęły „metry kwadratowe”, bo to one najbardziej liczą się w fachu architektów. Nie chcieliśmy posługiwać się tą nazwą wprost, bo przewidywaliśmy, że może to powodować niejasności („Naszą kuchnię robią Metry Kwadratowe”, „Współpracujemy z Metrami Kwadratowymi”). Przestawiliśmy kolejność słów, by zaciekawić i dać jasny komunikat, że tutaj nie chodzi o jednostkę miary. Tak powstały Kwadratowe Metry. Misja zakończona sukcesem.

P.S. Podczas poszukiwań, przeszukiwań i zastanawiań bardzo duże znaczenie ma to, by nowa nazwa miała dostępną domenę internetową, a już w ogóle najchętniej, by nie zawierała polskich znaków diakrytycznych. Dzięki temu adres www firmy zachowuje swoje oryginalne brzmienie. Z tego względu nazwa  kwiaciarni Czerwone Maki (www.czerwonemaki.pl) byłaby lepszym wyborem niż Żółte Róże (www.zolteroze.pl). ?

Logo

W bezpośrednim nawiązaniu do nazwy stworzyliśmy logo. Główną rolę gra w nim kwadrat. Bo kwadrat to miejsce, w którym się żyje, a wifi łączy automatycznie.

kwadratowemetry-podst

Przygotowaliśmy też zestawy wizytówek, które były przeznaczone do ekspozycji w sklepach meblowych. _DFF7541

Podobne realizacje:

Dobra Forma | NIP: 823 164 57 06

kontakt@dobraforma.pl

Napisz do nas