Kliknij aby poczytać

Nazwa i identyfikacja wizualna dla przedszkola Chatka Pikabu

Nazwa

Chatka Pikabu. Co nam przyszło do głowy, zapytacie. To nazwa dla przedszkola z językiem angielskim. Niby się rozjaśnia, ale nadal nie wiadomo o co chodzi. Zatem po kolei. Kim jest Pikabu i dlaczego mieszka w chatce? PIKABU to imię przemiłego ptaszyska, które mianowaliśmy bohaterem przedszkola. Jego imię pochodzi z języka angielskiego, gdzie „peekaboo” to „a kuku!”. „A kuku” jest ważne, bo mówi o dziecięcym figlowaniu i przez to odpowiada idei założycieli przedszkola, by stworzyć dobre miejsce dla głowy pełnej pomysłów. A CHATKA, bo przedszkole znajduje się w dwupiętrowym domu o bardzo chatkowej aurze.  Uffff… A stąd droga do kompozycji graficznej loga jest już bardzo krótka…

Logo

Pikabu jest w logo i celowo nie przypomina kukułki (nie mamy awersji, ale kukułka po prostu nie pasowała i byłaby zbyt skomplikowana do narysowania przez dzieci). A chatka jest w logo, bo nie mogło być inaczej. Całość w rysunkowej kresce, nawiązując do starej, dobrej tradycji bohaterów rysunkowych.

pikabu-logo-05

 

W identyfikacji wykorzystaliśmy cztery kolory dopełniające, które pozwolą na tworzenie wariantów (NIE: wariacji) kolorystycznych. Chcieliśmy uciec przed monotonią (stąd dodatkowe kolory) i pastelozą (dlatego kolory występują pojedynczo). Takie opracowanie było przydatne dla stworzenia layoutów dokumentów przedszkola i strony internetowej: www.chatkapikabu.pl

 

pikabu-logo-05

 

Projektowaliśmy zgodnie z naszym wyobrażeniem o przedszkolu idealnym, czyli takim, gdzie estetyka jest równie ważna, co dobra zabawa. Na marginesie: chylimy czoła do poziomu chodnika wszystkim, którzy twierdzą, że edukacja plastyczna to sprawa kluczowa.

Prace nad identyfikacją wizualną przerodziły się w stałą współpracę z Chatką Pikabu. Dzięki temu wnętrze przedszkola jest stylistycznie spójne z naszą początkową ideą, a Pikabu doczekał się paczki przyjaciół (rysunki jak figurki z jajek niespodzianka: ręcznie malowane).

Zaprojektowaliśmy grafiki na folie okienne one way vision. Grafiki odpowiadają tematom sal przedszkola. Grafika TRAVEL pokazuje różne środki transportu, a COSMIC ilustruje Pikabu z przyjaciółmi w kosmosie.

 

_DFF4937

Płytka dekor naszego projektu, do Sali Artysty:

_DFF4900

Płytka dekor do Sali Artysty:

_DFF4981

Kosmiczny dekor do łazienki:

_DFF4978

Nagroda dla tych, którzy cierpliwie dotarli do tej części strony. Pierwsza wizja logo, szkic na szybko, „żeby pomysł nie uciekł”. I straszno, i śmieszno… ?

Sketches

Podobne realizacje:

Dobra Forma | NIP: 823 164 57 06

kontakt@dobraforma.pl

Napisz do nas