Kliknij aby poczytać

Identyfikacja wizualna marki MUG HUG

O nazwie

Prace nad tym projektem zaczęliśmy od nazwy. Jak powinien nazywać się nowy gadżet, który hołduje dwóm zasadom: minimalizmowi w formie i maksymalnej funkcjonalności? Mug Hug! Oczywiście, to nie było takie proste. ? Szukaliśmy wśród słów, które kojarzą się z czymś przyjemnym jak długie poranki w łóżku, a jednocześnie mówiłoby o funkcji jaką pełni ten przedmiot. Wybraliśmy Mug Hug, bo ta podstawka to taki przytulacz kubków (ang. mug – kubek, hug – przytulać). Przy wyborze ważne było też to, że ta nazwa brzmi. Trudno to wyjaśnić, ale tak właśnie jest. „Mug Hug” brzmi. Tak.

_DFF5349

O logo

Logo składa się z nazwy zapisanej super prostą, bezszeryfową czcionką (super prosta – okrutne stwierdzenie, ale właśnie chodziło o to, żeby nie pisać, że jest minimalistyczna jak projekt podstawki, if you know what i mean ?). W znaku graficznym dzieje się dużo, choć na pierwszy rzut oka nie dla każdego. A Pan/Pani co widzi?

Zamysł wymyślicieli był jak następuje: dwa okręgi będą wyglądały jak podstawka z góry, to po pierwsze. Po drugie: zewnętrzny okrąg będzie w dwóch miejscach przerwany i wtedy w rzucie wygląda jak anonimowy człowiek, który niesie Mug Huga (incepcja!). Trzecie jest najmniej oczywiste, ale też pojawiło się w głowach wymyślicieli: to jak przecięty pień dębowy, z którego urodziła się podstawka. A może Pan/ Pani widzi coś więcej? Jeśli tak, proszę pisać do Martyny: martyna@dobraforma.pl

_DFF5330

Lubimy bardzo, gdy projekt graficzny ładnie gra z rzeczywistością, w której występuje. Na przykład tak, że na obu stronach podstawki są wygrawerowane elementy loga. Na płaskiej części super prosty napis:

_DFF5334

A na opływowej znak graficzny, prawdziwy popis wymyślicieli:

_DFF5346

Podobne realizacje:

Dobra Forma | NIP: 823 164 57 06

kontakt@dobraforma.pl

Napisz do nas